Aktualności

XIII kolejka LDM

• autor: uks.javoria, 2014-10-26 21:10

Dreszczowiec przy Parkowej zakończony happy endem !

W 13 kolejce LDM do Jawora zawitała ekipa ze Świdnicy Polonia Stal. Javoria jako lider ligi była faworytem tego spotkania i zdecydowanie lepiej rozpoczęła mecz. Już w pierwszej minucie Oskar stanął oko w oko z bramkarzem gości egzekwując rzut karny, ale niestety piłka powędrowała nad poprzeczką. Chwilę później dwie "setki" miał "kulka", ale najpierw znów piłka poleciała za wysoko, a po chwili trafiła w słupek. Po pierwszych 10 minutach powinno być po meczu, ale bramka świdniczan zaczarowana była i w późniejszych minutach, gdy Patryk strzelał w poprzeczkę oraz, gdy piłka minimalnie mijała bramkę. Nasz zespół grał lepiej i stwarzał sytuację, ale jak to bywa w piłce nożnej, że niewykorzystane sytuacje się mszczą tak jedyny wypad gości zakończył się golem tuż przed przerwą i wynik na tablicy to 0 - 1. Początek drugiej części gry to faul i dośrodkowanie piłki Polonii w nasze pole, a tam błąd w kryciu wykorzystał napastnik gości i było 0 - 2. To jednak nie załamało Javorii i nadal atakowaliśmy bez przerwy bramkę rywala. Świdniczanie oddali tylko dwa celne strzały na bramkę poza tym nasi bramkarze byli bezrobotni, ale za to skutecznie się bronili. Ponownie nasi zawodnicy obijali bramkę, a dokładnie Patryk poprzeczkę znów, a Oskar słupek. Bramka odczarowana została w 50 minucie, przez Bartka Karbowiaka, który wykończył dośrodkowanie z prawej strony boiska. Nie minęły dwie minuty i kopia akcji, a "kulka" ponownie umieszcza piłkę w siatce doprowadzając do remisu. Na tym nie pozostaliśmy i w 57 minucie po rzucie rożnym strzałem gową Patry Kusztal daje 3 punkty Javorii. Zostajemy nie pokonani w lidze, gdzie w 12 meczach odnieśliśmy 12 zwycięstw ! Super mecz i widowisko dla licznie zgromadzonych kibiców, którzy nie mogli się nudzić.

Skład Javorii: Kamil Kulik (Adrian Nkwamu), Marcel Olanin, Bartłomiej Pastuła, Marcel Szałach, Michał Bieniusiewicz, Oskar Grzejszczak, Patryk Kusztal, Bartosz Karbowiak, Marcin Tymofiejczyk, na zmiany wchodzili: Patryk Zieliński, Dawid Kuc, Mateusz Dziubakowski,